MATERIÁLY - Butik Fashion Air

LUXUSNÍ DÁMSKÁ MÓDA
LUXUSNÍ DÁMSKÁ MÓDA
______________________________________________
______________________________________________
Přejít na obsah
MATERIÁLY
MALHIA KENT

Značka AIRFIELD je hrdá na úspěšnou spolupráci s významným francouzským výrobcem materiálů a textilií, společností Malhia Kent, jejíž výrobky nesou prestižní označení HAUTE COUTURE i označení prêt-à-porter, a která je známá největší nabídkou příze na světě. Spolupráce byla zahájena již v roce 2016 a společně jsme vyvinuli skutečně úžasné a vysoce exkluzivní modely.  

Malhia Kent vyvíjí, vytváří a vyrábí látky, které jsou 100% vyrobeny ve Francii. Mezi její zákazníky patří nejprestižnější mezinárodní designéři.
Eve Corrigan, výkonná ředitelka a umělecká ředitelka společnosti, kombinuje moderní materiály s tradičními technikami tkaní. Jednou z nejvýznamějších inovací je zvýšení nabídky každou sezónu zavedením 5000 nových tkanin ročně.

Jako šéf ateliéru 15 designérů nabízí Eve Corrigan návrhářům úžasnou možnost přímé spolupráce na vytváření vlastních tkanin a říká:
"Více než 100 000 tkanin, 25 000 vzorů a 18 000 přízí je digitálně k dispozici v našem exkluzivním softwaru, což umožňuje Malhii Kent pružně a kreativně reagovat na potřeby zákazníků."


HAUTE COUTURE - TO NEJLEPŠÍ ZE SVĚTA MÓDY

V původním slova smyslu mělo spojení  „HAUTE COUTURE“ označovat módní kousek, který je ručně ušit pro konkrétního zákazníka těmi nejzkušenějšími švadlenami z velice drahých látek. Dokonalé střihy, látky té nejvyšší kvality a precizní rukou šité stehy, to jsou kritéria, která by mělo označení „HAUTE COUTURE“ vždy splňovat. Odkud se ale vůbec vzal tento francouzský termín, který je v současné módě synonymem luxusu? Původ tohoto označení sahá až do 18. století na dvůr francouzské královny Marie Antoinetty, která měla svou osobní návrhářku, jménem Rose Bertinová. Tato výjimečná žena, dobově také přezdívaná jako “ministryně módy“, jí navrhovala nejen běžné oblečení, ale měla pod palcem i nákladnou výrobu klobouků. Díky své zálibě v honosné módě si Marie Antoinetta nechvála vyrábět ty nejluxusnější róby a byla tak jednou z průkopnic „HAUTE COUTURE“.
MINISTRYNĚ VKUSU

Paříž vděčí za své označení MĚSTO MÓDY především Rose Bertinové. Bohaté dámy začaly jezdit do Paříže právě v době panování Marie Antoinetty, aby si zde pořídily nové módní klenoty do svých šatníků. Netrvalo dlouho a v roce 1858 vznikl v Paříži zbrusu nový obchodní dům, specializující se na exkluzivní šaty pro bohaté paničky. Byl založen Charlesem Frederickem Worthem, anglickým módnín návrhářem, o kterém se traduje, že jako první v historii použil slovní spojení „fashion designer. Byl také prvním, kdo předváděl své módní kolekce klientkám, a ony si z nich přímo vybíraly na základě této doposud nevídané zkušenosti. Dámy si u Wortha často nechávaly šít šaty z drahocených látek na míru.PŘÍSNÁ PRAVIDLA
O deset let později vznikl v Paříži zvláštní úřad, který měl mimo jiné na starosti také ochranu a správné používání termínu „HAUTE COUTURE“. Úřad nese název LE CHAMBRE SYNDICALE DE LA HAUTE COUTURE a stanovuje přísná pravidla pro módní domy, které mohou legálně používat označení „HAUTE COUTURE“. Francouzské ministerstvo průmyslu má pod sebou komisi, která každoročně sestavuje jejich seznam. Návrhář nebo značka, která chce, aby její výrobky nesly označení „HAUTE COUTURE“, musí vyrábět oblečení přímo na míru zákazníkovi. Klient by si měl během výroby své zakázky alespoň jednou přijít osobně vyzkoušet rozešité šaty. Ateliér musí mít v Paříži salon minimálním počtem 15 zaměstnanců, kteří pracují na plný úvazek, a dále minimálně 20 zaměstnanců, zabezpečujících provoz salonu a back office. Dvakrát do roka musí být uvedena kolekce minimálně 50 originálních modelů na denní i večerní nošení.

 

© Fashion Air 2018 | realizace a design
Návrat na obsah